A lyme-kór legyakoribb terjesztője Európában a kullancs. A Lyme-kór ellen még nem létezik oltás. A legtöbbet alkalmazott kezelési mód közé tartozik a különféle antibiotikumok alkalmazása. De régen ezeket nem alkalmazhatták, és a segítséget akkor és most is a gyógynövények is nyújthatnak.
MI AZ A LYME-KÓR ÉS A SZAKASZAI
A Lyme-kórt a Borrelia nemzetségbe tartozó baktériumok okozzák. A betegség leggyakoribb hordozói a kullancsok, de ritka esetekben szúnyogok, kullancsok, bolhák vagy legyek is terjeszthetik a betegséget.
1. SZAKASZ
A betegségnek 3 szakasza van. Az első szakaszt borreliosis folt jellemzi - vörös folt fehér középponttal azon a helyen, ahol a kullancs harapás helyén. A folt körülbelül 1-4 hét múlva jelenik meg, és influenzaszerű tünetek kísérhetik.
2. SZAKASZ
A második szakasz a harapás után 1-4 hónappal következik be. A Lyme-kór az idegrendszert, a szívet, az ízületeket és az immunrendszert támadja meg. Megnyilvánulhat agyhártyagyulladás, arcidegbénulás, izom- és ízületi fájdalom, szívdobogásérzés és szabálytalan szívritmus.
3.SZAKASZ
A harmadik szakasz, az úgynevezett krónikus borreliózis csak néhány hónap vagy év múlva jelentkezhet. Visszafordíthatatlan károsodást okoz az idegrendszerben, beleértve az agyat, az immunrendszert, a szívet és az ízületeket. A páciens több hónapig tartó krónikus gyulladásos betegségekben szenved.
A Lyme-kórt követően az ízületi fájdalom és duzzanat, illetve a neurológiai tünetek leggyakrabban továbbra is fennállnak - lüktető fájdalom, memóriazavarok, koncentrációs zavarok, a végtagok bizsergése vagy zsibbadása. A gyógynövények sikeresen segítenek ezeken a problémákon.
AZ ANTIBIOTIKUMOK HASZNÁLATA
Tudományos vizsgálatok megerősítették, hogy a Lyme-kór antibiotikumokkal történő hosszú távú kezelése nem hatékony. Az antibiotikumok csak a betegség korai szakaszában fejtik ki hatásukat, és hosszú távon általában károsítják a betegeket. Bélgyulladást, és mindenekelőtt a Borrelia baktériumok rezisztenciáját okozhatják a beadott antibiotikumokkal szemben. Ez nem azt jelenti, hogy nem hatékony az antibiotikumos kezelés, ellenkezőleg, ha a kezelésnél helyesen van kiválasztva, megszabadulhatunk a Lyme-kórtól.
A GYÓGYNÖVÉNYEK
A gyógynövények kiváló alternatívát jelentenek, amelyek segítenek csökkenteni a Lyme-kór tüneteit a későbbi szakaszaiban. Harmonizálják a szervezetet, nem terhelik a szerveket, támogatják az immunrendszert, a máj és az idegrendszer működését, segítenek enyhíteni az ízületi fájdalmakat. Íme egy áttekintés a leghatékonyabbakról!
1. FEKETE NYÁR
Ha alternatív gyógynövényes kezelést szeretne kipróbálni, akkor nyárfa rügy tinktúrával lehet kezdeni. A nyárfát fájdalomcsillapító, analgatikum hatása végett értékelik. A tinktúra segíthet az ízületi, reumás fájdalom kezelésében, a nyárfát belsőleg az izomgörcsök enyhítésére használják.
2. KÖZÖNSÉGES ORBÁNCFŰ
Kiváló természetes antibiotikum a Lyme-kór kezeléséhez. Gyulladáscsökkentő hatása van, és segít csökkenteni a fájdalmat.
Ízületi fájdalmak esetén is segít, melyre az orbáncfű olaj egyedülálló
3. ERDEI MÁCSODA
Hosszú ideig nagyrészt elhanyagolt gyógynövény. Ennek ellenére hagyományosan használt a természetgyógyászatban és „csodálatosnak” nevezik a Lyme-kór esetében.
Az erdei mácsoda iridoidokat, szaponinokat, kávésav származékokat és glikozid scabiozidot tartalmaz. Serkenti a test megtisztulását, méregtelenítését verejték, vizelet és epetermeléssel, és hagyományosan reumás és bőrbetegségek kezelésére használták. Ma a Lyme-kór kezelési gyógymódok egyikeként tartják számon, és a vírusfertőzésekben is bevált.
2 üzenet
Kedves Sándor! Nem voltam még lyme teszten, de vándorló izületi fájdalmak (talp, könyök), hirtelen fellépő szédülés, hangulatingadozás, borda alatti fájdalom, újabban gerinc mentén fájdalom, nehéz légzés, ezeket ennek tulajdonítom. Nem járok orvoshoz, abban reménykedem hátha ezek a teák segítenek. A légzés javítására most tüdőlevél és pemetefű teát iszok. Köszönettel, Juhász Andrea
Gyógy növény éket kérek Leim kor után!Sándor