"Amikor az orvosi egyetemen tanultam szembesültem azzal a ténnyel, hogy a páciensek az antibiotikumok használatával megsemmisítik a jó és a rossz baktériumokat egyaránt. Így valójában szabad utat adnak a gombák elszaporodásához a szervezeteben."
Candida albicans gomba, mely a belsőszervekben található meg, és kb. 180 fajta toxint ( mérgezőanyagot) termel.Ezek a bélfalon keresztül a vérbe kerülnek. Próbáljuk csak elképzelni, milyen nehézségek elé tudja ez a 180 toxin állítani az immunrendszerünket. Bármilyen "idegen vegyi anyag" a vérben gyulladásos folyamathoz idéz elő, hát akkor ez a mennyiség?
A toxinokra való hatás következtében fáradságot, kimerültséget ( nem csoda, hiszen a szervezet a maximumra dolgozik hosszú távon) észlelhetünk, veszélyeztetve van a pajzsmirigy működése, a hormonszint egyensúlya, túlsúlyhoz vezethet, fokozzák az édességre és az alkoholra való étvágyat.
S ez összefüggésben van a:
- PMS-sel ( premenstruációs szindróma)
- libidó veszteséggel
- meddőséggel
- koncentráció vesztéssel
- Crohn-kórral
- bélérzékenységgel
- pattanásokkal
- fekélyekkel
- álmatlansággal
- testüregek gyulladásaival
- torokfájdalommal
- véraláfutásokkal
- bronchitis
- felületes légzéssel
- heves szívveréssel
- foltos látással
- cellulitis
- túlsúly
Gyulladások
A gyulladás a szervezet első védőreakcióra a fertőzésre. Ha azonban sokáig tart, akkor szívelégtelenséghez, vastagbél rákhoz, Alzheimer-kórhoz is vezethet.
Mitől lesz egy ártatlan fertőzésből súlyos gyulladás?
Antibiotikumok használatával ( melyek pusztítják úgy a rossz, mint a jó baktériumokat) a gombák elfoglalják az összes szabad területet. Kolonizálnak minden lehetséges helyet, s amikor masszív az invázió a gömbalakzatból fonalakká változnak. Elfedik nemcsak a vastagbelet, de a vékonybélbe is bekerülnek. Itt a bélfalon keresztül a véráramlatba kerülnek. Bár a bélfal résein nem tudnak a gombák áthaladni, de a toxinok, melyeket termelnek, igen. S így a vérrel együtt eljutnak az egyes szervekbe, ahol gyulladásokat okoznak.
Amikor a toxinok kilépnek a véráramlatból az egyes szerveken gyulladásos reakciókat hívnak elő, megnövekedik a hisztamint termelése. Néhány toxin melyet a gombák termelnek az acetaldehid, alkohol, zimosan, arabinitol, gliotoxin. Ezek régebben csak a mikológiával kapcsolatban voltak említve, s nem az emberi szervezettel.
Az acetaldehid a cukrok bomlásánál keletkezik. Nagyon erős toxinról van szó, mely képes minden szövetet rombolni, beleértve az agyszövetet is. A szervezetben az alkohol fogyasztásakor, dohányzásnál keletkezik. Az acetaldehid könnyen kötődik a vörösvérsejtekre és megváltoztatja a struktúrájukat. Így meggátolja eljutásukat a vékony kapilláris erekbe, gátolja az oxigénellátást a szervezetben. Ez többek között fáradtságot idéz elő, hiányzik az oxigén a szervezetünkben.
Az acetaldehid közvetlenül semmisíti az idegsejteket.
További toxinok hatása:
zimosan - kapcsolatba van téve a pikkelysömör keletkezésével
arabinitol - az immun-, az idegrendszert és az agyat támadja
gliotoxin - károsítja a fehérvérsejtek DNS-t
A toxinok megnövekedése a szervezetben az autoimmun betegségek kezdetét jelenti.
Amikor a gombák elszaporodnak a szervezetben, gyakran súlygyarapodást idéznek elő. Gyülemlik a víz a szervezetben, duzzanatok keletkeznek, ezzel próbálja hígítani a mérgeket a szervezet. Idő elteltével cellulitis formában ülepednek le.
Tipp, hogy ne etessük a gombákat:
- kerüljük a cukor, a liszt, a tejtermékek fogyasztását
- a cukrot, ha szükséges pótoljuk stéviával ( ne mesterséges cukorpótlókkal)
- pótoljuk a szervezet számára barátságos baktériumokat, ezek között legfontosabb az acidophilus és a bifidus. Joghurt, tejföl élőflórás.
- a gombákat folyamatosan távolítsuk el a szervezetből: fokhagyma, manuka, kender, propolisz, grapefruit, vörös és fekete áfonya, szibériai ginzeng, bajkáli csukóka, stb segítségével.
- naponta legalább 30 percet aktívan mozogjunk
- tegyünk a stressz ellen - meditáljunk, légzőgyakorlatokat végezzünk, csak úgy nyugalomban üljünk le és nézzük a szépséget körülöttünk, az élet szép és megéri :-)