A szájmaszk viselése egy ideje már kötelező, és nagy segítséget jelent a koronavírus fertőzés terjesztése megállításában, a védekezésben ellene.
Sokan csak azért viselik, mivel kötelező s ezért látjuk, hogy a maszk az orr alatt van, a zsebbe teszik, stb. Ez mind hozzásegíthet, ahhoz hogy a koronavírusos fertőzést nem gátolja meg a védőeszköz, de még mellette bakteriális, gombás, erjesztőgombás fertőzés alakulhat ki nálunk.
Egy egyszerű kísérletet hajtottak végre, 4 alany koronavírus elleni szájmaszkját vizsgálták meg + 1 mosott szájmaszkot:
- pamut szájmaszk 1 napos használat után -férfi
- papír ( ez a leggyakoribb fajta, amit használnak) 1 napos használat után -férfi
- pamut szájmaszk 2 napos használat után - nő
- pamut szájmaszk 2 napos használat után - férfi
- pamut szájmaszk 30 C mosás után vasalás nélkül
A megkülönböztetés, hogy férfi vagy nő aki viseli azért fontos, mivel a férfiaknál az arcszőrzet jobban támogatja a kedvező körülményeket a kórokozók szaporodásához.
Az eredmény?
Minden szájmaszkban megtalálható voltak a kórokozók, még a 30 C -ban mosottban is.
Az 1 nap viseltnél a férfiaknál, megjelent az arany sztafilokokkusz baktérium is. A 2 napos szájmaszk a hölgynél nem volt annyira fertőzött. A legrosszabb eset természetesen a 3 napos szájmaszknál volt. Itt már nagyon nagy mennyiségű baktérium volt jelen, az arany sztafilokokkuszt beleértve. Ez annak köszönhető, mivel az arcra tapadt, vagy az arcbőrhöz közeli maszk és az arcbőr között ideális körülmények vannak a baktériumok, az erjesztőgombák, a gombák szaporodásához. Meleg és nedves környezet.
A baktériumok 95% - val békéssen tudunk élni. Azonban olyan esetekben, amikor immunrendszer gyengülése lép fel, vagy a szájmaszk helytelen viselete esetében, az egészséges egyensúly ilyenkor felbomlik és a kórokozók elszaporodnak.
Ez már több, mint amit a szervezetünk az adott pillanatban képes helyreállítani.
Két részre tudjuk bontani a kórokozók elszaporodásának a hatását:
- hogyan hat ki ez a légzésre, a nyálkahártya immunitására
- bőr vagy belsőszervi panaszok kialakulás
Legnagyobb veszély, épen a bőrön van. Súlyosbodnak az ekcémák, megrepedezik a szájbőr, herpesz alakulhat ki, fehér lepedék jelenik meg a szájüregben.
Mindegyik mintában megjelentek a gombák, erjesztőgombák. Ez idézi elő a fehér leplet a szájüregben, a megrepedezett, egészen vérző ajkakat. A legnagyobb veszély abban rejlik, ha gombák, az erjesztőgombák tovább haladnak a szervezetünkbe befelé és az egyes szerveket veszélyeztetik.
Mivel egy darabig biztosan hordani fogjuk a szájmaszkokat, respirátorokat, jó tudni, hogyan használjuk megfelelően. Gondoljunk arra, hogy a fertőzés tetőfoka még előttünk van. Becslések szerint az évvégén éri el a tetőpontját.
Hogy a szájmaszk segítsen, és ne ártson, helyesen kell bánni vele:
- naponta cserélni
- ha lehet mosni, akkor 90 C minimálisan
- ne éritsük meg kezünkkel a fülpántokon kívül - mert átvihetjük a kezünkről a kórokozókat a maszkra
- ne tegyük csak úgy zsebre, ha lehet zacskóba tároljuk, hogy ne fertőződjön meg
Tipp: Tároláskor, tegyünk pár csepp illóolajat manuka, teafa illóolajat a szájmaszkra, hogy addig míg a zacskóban van, a kórokozók ne szaporodjanak, hanem semmisüljenek meg. Pár csepp bőven elég.
Hogyan néz ki a koronavírosos fertőzés adatokban most és milyenek a prognózisok aktuálisan:
NAPI FERTŐZÉSEK :
NAPI HALÁLOS ESETEK 2020.10.15.-ig:
PROGNÓZIS:
HALÁLOS ESETEK ALAKULÁSA 2021. FEBRUÁR 1.-ig
(forrás: https://www.worldometers.info/coronavirus/country/hungary/)
Használjuk megfelelően a szájmaszkot, a respirátort, tartsunk be minden szabályt, erősítsük az immunrendszerünket, hogy az adott prognózis ne válljon be.