Az időjárás változást gyakrabban előre érezzük az ízületekben, bár nem is olvastuk az előrejelzést. Megjelenik a fájó térd, a fájó derék vagy a fájó kis ízületek.
Általában a fő okozót a légnyomásban keresik. Bár ez az ízületünk állapotáról nem tehet, mégis növelheti a fájdalmat.
Miért befolyásolja a légnyomás az ízületi fájdalmat?
Az ízületeinket szövetek veszik körül. Képzeljük el ezeket, mint valami "labdákat". Ha a légnyomás magas, akkor a szövetekre is nagyobb nyomás hat és ez nem engedi, hogy a labdák "felfújódjanak". Így nem nyomják a környező szöveteket, idegeket, nem okoznak fájdalmat, nem növelik a gyulladást.
Ha azonban a légnyomás csökken, akkor szabad az út a ladbák felfúvódhatnak, s ekkor érezzük, hogy valami lesz. Ha változó az időjárás akkor, oda-vissza érezzük ezt.
Az időjárást még befolyásolni nem tudjuk.
Mi segíthet?
- tartsuk az ízületeket melegben
- mozogjunk (nem szabad hagyni az ízületeket "berozsdásodni" :-)
- gondolkodjunk pozitívan (a stressz feszültséget okoz, és ez növeli a fájdalmat) Így, ha valamiért is gondterheltek vagyunk, gondoljunk, arra, hogy pozitív gondolkodással könyebben lehet megoldást találni és mellette, nem fog annyira fájni a lábunk, a derekunk.
A rendszeres mozgás nagyon fontos. Nincs értelme futni vagy órákig kerékpározni, legjobb a természetes és rendszeres séta. Bármilyen korban. Ez segít a fogyásban, erősíti az ízületek körüli izmokat, és a szabadban lévő mozgás pozitív gondolatokat hív elő.
Ha már ízületi kopásról van szó, segíthet a kollagén termelését támogató termékek beiktatása. Főleg idősebb korban, amikor már a szervezetünk nem képes megfelelő mennyiséget termelni.
A fájdalomra, a gyulladásokra gyors megoldás a megfelelő a gélek, tapaszok.
A rendszeres mozgással kombinálva ezeket akár 10 napon belül is változást lehet érezni.
Gyógynövényes termékek, melyek természetes módon segíthetnek. Ezek a tudomány legkorszerűbb ismeretei alapján és a hagyományos gyógynövénytan felhasználásával voltak kialakítva: